بهره برداری از کانون تخصصی IT
ساعت ٩:۳۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۱٢/۱۱  

همزمان با هجدهم اسفند ماه ، سالروز تأسیس کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور و در مراسمی ویژه

فاز اول کانون تخصصی IT امام رضا(ع) استان مرکزی

در مسجد الاقصی اراک به بهره برداری می رسد.

* * * * * * * * * * * * * * *

 

مدیرمسئول کانون تخصصی IT امام رضا(ع) استان مرکزی گفت : این مجموعه همزمان با سالروز تأسیس کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور در مسجد الاقصی اراک و با حضور برخی از مسئولین استانی به بهره برداری خواهد رسید.
مهندس غفاری در این باره گفت : این مجموعه دارای زیربنایی در حدود 100 مترمربع و از قسمتهایی چون کلاس آموزشی ، کافی نت ، بانک کتب ، فیلم و نرم افزارهای آموزشی و تخصصی و دفتر کانون تشکیل گردیده است.

وی در ادامه افزود : برای ساخت و تجهیز این کانون تابحال حدود 150 میلیون ریال هزینه گردیده است که از این مبلغ ، 50 میلیون ریال توسط دبیرخانه محترم کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی(جهت خرید لوازم و تجهیزات رایانه ای) ، 50 میلیون ریال از طریق هیئت امنای محترم مسجد الاقصی و جمع آوری کمکهای مردمی و مابقی توسط کانون و به صورت اقساط دوساله تأمین گردیده است و برای تکمیل آن حدود 100 میلیون ریال دیگر مورد نیاز می باشد.

غفاری همچنین از توانایی این کانون در برگزاری دوره های ICDL شامل word - powerpoint - internet - excel - access - frontpage و نرم افزارهای کاربردی دیگر در سطوح مختلف خبر داد.

گفتنی است از دیگر برنامه های این مراسم سخنرانی مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، بازدید از نمایشگاه دستاوردهای کانون امام رضا(ع) و رونمایی از نرم افزار "از حجاز تا کربلا" می باشد. 

 


کلمات کلیدی: